Home » Desmoxan – czy warto? Moja opinia po zastosowaniu.

Desmoxan – czy warto? Moja opinia po zastosowaniu.

Witam wszystkim palaczy!

Jeśli chcecie dowiedzieć się czy warto stosować Desmoxan w walce z rzucaniem palenia – jesteście we właściwym miejscu. 

Celem tego artykułu jest rzetelna i wyczerpująca opinia o tabletkach Desmoxan, poparta moimi własnymi doświadczeniami oraz faktami na temat  Desmoxanu. 

Moja historia z paleniem

Które to już Wasze podejście do rzucenia palenia?

No cóż..sama nie wiem ile razy próbowałam rzucić ten nałóg. Papieros był moim nieodłącznym i absolutnie nie do zastąpienia towarzyszem niektórych, a z czasem prawie wszystkich sytuacji.

Miałam wrażenie, że wszyscy już dawno uporali się z paleniem, mój umysł uparcie jednak podpowiadał mi, że w moim przypadku to niemożliwe, że kiedyś to tak i owszem, ale jeszcze nie teraz..i tak przez 13 lat, 5-20 papiersów dziennie.

BZDURA. Palenie można bez wątpienia pokonać. I jeśli udało się to nawet mi, osobie która bez papierosa nie wyobrażała sobie życia, uda się to także Wam. Z tego artykułu dowiecie się:

 • jak szybko uwolnić się od głodu nikotynowego
 • odzwyczaić w bezstresowy sposób organizm od nikotyny

 

Dlaczego udało mi się skończyć z nałogiem

Próbowałam chyba wszystkiego – od ksiązki Allena Carra, poprzez Tabex, metodę silnej woli, a kończąc na ostatniej próbie z preparatem antynikotynowym o nazwie Desmoxan. Moja ostatnia próba rzucenia palenia 18 miesięcy temu, zakończyła się sukcesem za sprawą:

 • prawdziwego przekonania, że moje życie bez palenia będzie lepsze i spokojniejsze.

Takowego przekonania nabrałam po dwukrotnym przeczytaniu książki Allena Carra ‚Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie‘.

Pierwszy raz czytałam po niemiecku, to pewnie dlatego nie dotarło przesłanie autora. Natomiast za drugim razem książka zmieniła moje myślenie na temat nałogu – można powiedzieć, że otworzyła mi oczy.

Wszystko jest w głowie – i bez solidnego prania ogłupiałego mózgu palacza, nie ma szans na powodzenie, obojętnie z jakimi wspomagaczami. Książka Allena Carra daje nadzieję i wiarę już od pierwszych stron, że tym razem będzie inaczej. Nawet takim beznadziejnym przypadkom jak ja.  Z całego serca polecam tę pozycję.

Tania Ksiazka
 Książka jest do kupienia w Tania Książka, księgarni internetowej, która ma bardzo konkurencyjne ceny i duży wybór.
Do sklepu

Wiem, że nie rzuciłabym jednak palenia bez preparatu, którym wspomagałam się zmagając się z nałogiem:

 

 • tabletek Desmoxan. 

Jasne, że najlepiej rzucić palenie bez żadnych wspomagaczy, ale w moim przypadku to po prostu nie działało. Już po  wypaleniu ostatniego papierosa dostawałam ataku paniki, następnie przychodził mały głod nikotynowy, które na różne, bardzo wyrafinowane sposoby przekonywał mnie, o tym, by jednak decyzję o rzuceniu trochę przełożyć w czasie, że jeszcze nie teraz…bo to i tamto…

Po kilku tabletkach Desmoxanu, potwór nikotynowy jakby stracił ochotę na palenie. Ten cichy głosik w głowie : no zapal sobie, przestał gadać. W spokoju mogłam skoncentrować się nad wypracowaniem innych nawyków i odzwyczaić swój organizm od nikotyny.

Bardzo ważna informacja: żaden preparat wspomagający nie pomoże nam wygrać z paleniem bez szczerego pragnienia zerwania z tym nałogiem!

 

Gdzie najtaniej kupić tabletki Desmoxan: przegląd sklepów online oraz koszty dostawy

 

Alternatywa dla Desmoxan
Jeśli nie jesteście przekonani do cytyzyny, PlantoCAPS to w 100% naturalny suplement, który bazuje na biotynie. Biotyna reguluje system nerwowy, z czym każdy palacz ma problem - a zwłaszcza ten, chcący rzucić palenie.

 

zlamany papieros

Czy Desmoxan naprawdę pomaga w walce z paleniem?

Desmoxan opinia: co to jest Desmoxan?

Desmoxan jest preparatem antynikotynowym , pomagającym w zwalczeniu głodu nikotynowego i symptomów z nim związanych, takich jak nerwowość, poirytowanie.

Desmoxan odkryłam chcąc w Niemczech chcąc zamówić znany mi już Tabex, z którym udało mi się rzucić palenie na kilka miesięcy. Niestety przez głupotę zapalenia ‚tego jednego papierosa‘, zanim się obejrzałam, byłam znowu nałogowym palaczem.

Niestety albo stety Tabex nie jest dostępny na terenie Niemiec, gdzie mieszkam. Tabletki Desmoxan, oparty na tej samej substancji czynnej co Tabex, można natomiast bez problemu zamówić zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. I tak wybór na pomocnika przy kolejnej próbie rzucania palenia padł na Desmoxan.

 

Desmoxan opinia: skład i działanie

Desmoxan: substancja czynna (cytyzyna)

Substancją czynną w tabletkach Desmoxan jest cytyzyna. Cytyzyna, czyli alkaloid chinolizydynowy, jest związkiem organicznym występującym m.in. w nasionach złotokapu zwyczajnego (Cytisus laburnum).

Desmoxan substancja aktywna : roślina z jakiej powstaje cytyzyna

Złotokap pospolity: to właśnie w tej roślinie kryje się substancja czynna Desmoxanu – cytyzyna

 

Jak działa cytyzyna?

Cytyzyna wiąże się z  receptorami nikotynowymi i pobudza  autonomiczny układ nerwowy. Pobudza również ośrodek oddechowy i naczynioruchowy, jak i zwiększa wydzielanie adrenaliny przez rdzeń nadnerczy i podwyższa ciśnienie tętnicze.

Jednym słowem: cytyzyna robi to samo co nikotyna, na tych samych receptorach. Z tego względu stanowi jej nieuzależniający i całkowiecie bezpieczny substytut, stopniowo wypierając nikotynę.

 

Organizm w ten sposób odzwyczaja się od nikotyny, a dzięki podobnemu działaniu cytyzyny do nikotyny, głód nikotynowy jest zniwelowany do minimum.

Pozostają już tylko uzależnienia behawioralne – papieros do kawki, papieros a przerwa w pracy, na imprezie.

Uwierz mi: to tylko nawyk. Na szczęście wystarczy kilka tygodni by nabyć nowe nawyki. I tak, będziemy tak samo szczęśliwi. Wiem, że wydaje Ci się to absurdalne, ale spróbuj, daj sobie szansę, nawet jeśli miałaby to być jak w moim przypadku któraś próba z kolei. Warto.

Desmoxan pełny skład

Substancja czynna1,5 mg cytyzyny (Cytisinum)
Wypełnienie kapsułkiceluloza mikrokrystaliczna
skrobia kukurydziana
krzemionka koloidalna bezwodna
stearynian magnezu
Skład kapsułki twardejdwutlenek tytanu
indygotyna
żelatyna

Czym różni się Desmoxan od innych preparatów antynikotynowych?

Tabletki Desmoxan w przeciwieństwie do innych preparatów antynikowynowych takich jak chociażby Nicorette, nie zawiera w swoim składzie nikotyny. To przecież od niej chcemy się uwolnić! Do dziś jest dla mnie jest niepojętym absurdem, jak miałabym wyleczyć uzależnienie od nikotyny, przyjmując jako lek tą samą substancję.

 

Działania niepożądane: moja opinia

Uważajcie z ilością wypijanego alkoholu podczas kuracji, tolerancja na alkohol była w moim przypadku znacznie mniejsza niż zazwyczaj. Poza tym, nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych.

Możliwe działania niepożądane ulotka

Działania niepożądane najczęściej występują na początku leczenie. Są to: męczliwość, złe samopoczucie, zmęczenie, łzawienie, zmiana apetytu (głównie zwiększenie), przyrost masy ciała, bóle i/lub zawroty głowy, rozdrażnienie, uczucie ciężkości głowy, zaburzenia snu (bezsenność, senność, dziwne sny, koszmary, ospałość), zmiany nastroju, lęk, trudność w koncentracji, osłabienie popędu płciowego, przyspieszenie lub zwolnienie akcji serca, wzrost ciśnienia, duszność, wzmożone odkrztuszanie, suchość w jamie ustnej, nadmierne ślinienie, bóle brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, biegunka, wzdęcia, zgaga, pieczenie języka, zmiany smaku, bóle mięśniowe, wysypka, wzmożona potliwość, zmniejszenie elastyczności skóry, zwiększenie aktywności aminotransferaz (pewien rodzaj enzymów wątrobowych).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

 

Desmoxan: terapia krok po kroku

od 1 do 3 dnia1 kapsułka
co 2 godziny (maksymalnie 6 kapsułek na dobę)

od 4 do 12 dnia1 kapsułka
co 2,5 godziny (maksymalnie 5 kapsułek na dobę)
od 13 do 16 dnia1 kapsułka
co 3 godzin (maksymalnie 4 kapsułki na dobę)
od 17 do 20 dnia1 kapsułka
co 5 godzin (maksymalnie 3 kapsułla na dobę)
od 21 do 25 dnia

1 kapsułka
-
 • Kuracja Desmoxanem trwa 25 dni.

 

 • Terapię Desmoxanem rozpoczynamy a pięć dni przed planowanym całkowitym rzuceniem. Co to znaczy w praktyce?

Wyznaczamy sobie godzinę zero, czyli ten dzień w którym staniemy się wolnymi ludzmi. 5 dni przed tym terminem stopniowo zmniejszamy ilość wypalanych papierosów przyjmująć Desmoxan wegług schematu powyżej .

 • Od 5 dnia włącznie nie wypalamy ANI JEDNEGO papierosa. Ja nie paliłam już w dniu 3, ponieważ po prostu mi się nie chciało. Papierosy podczas brania Desmoxanu smakują naprawdę paskudnie,  nawet palacz ma swoje granice..

 

 • Jeszcze raz: Od 5 dnia kuracji nie istnieje ten jeden, jedyny papieros. Żadne preparaty z nikotyną i epapierosy. Brzmi strasznie, wiem. Ja już na samą myśl odkładałam DZIEŃ PIĄTY. A poszło jak z płatka..

Jak przebiegała moja terapia z Desmoxan?

Dzień 1

Lekki niesmak w ustach po zapaleniu , ale co tam – twardo palę dalej, z coraz większą niechęcią. Palę nie jak zazwyczaj co godzinę, a co 2 /3. Denerwuję się faktem, że moje ukochane papierosy mi nie smakują…

Dzień 2-5

Jak wyżej, z tym że chęć zapalenia, ta fizyczna, jest mniejsza i mniejsza. Psychika nie daje za wygraną. Allen Carr w pogotowiu ratuje dobrym słowem pokazując aburd chęci zapalenia. Pomaga.

Dzień 5

Stało się. Nadeszła ta  chwila. ANI JEDNEGO.

Dzień 5-25

Praca nad nawykami palenia i nad sobą, w dość miłej i bezstresowej, o dziwo, atmosferze. Zaczynam martwić się co to będzie, jak kuracja się skończy.

BŁĄD!

Nic się nie stanie, musimy wypracować tylko nowe nawyki i zastąpić nimi stare. O fizyczne symptomy odstawienia nikotyny, o fizyczne odzwyczajenie zatroszczyła się cytyzyna. Myślenia jednak nam nie zmieni. I nawyków.

Dla jednych na wypracowanie nawyku wystarczy słynne 21 dni, inni potrzebują więcej czasu. Ale co jest prawdą dla wszystkich: nawyki da się zmienić.

Desmoxan: moja opinia i podsumowanie

 • Dzięki Desmoxan rzucanie palenia odbywało się bez wiecznej tęsknoty i pragnienia zapalenia. Był to optymalny grunt do całkowitego wyjścia z nałogu w spokoju, bez poirytowania i strachu.
 • Desmoxan okazał się wyraźnie i szybko działającym preparatem, papierosy przestały mi smakować już po kilku tabletkach, a od 4 dnia nie miałam ochoty palić.
 • Oprócz zmniejszonej tolerancji na alkohol nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych.
 • Nie palę już 18 miesięcy.

 

A jakie są Wasze doświadczenia z Desmoxanem? Jestem bardzo ciekawa Waszych opini na temat tego preparatu.

6 Komentarze

 • Reply Asia 6. April 2018 at 15:54

  Właśnie takiej opinii o Desmoxan szukałam, opartej na własnych doświadczeniach. Dziękuję Aniu i zaczynam zatem swoją przygodę z Desmoxan! Pozdrawiam Asia

 • Reply Anna 6. April 2018 at 16:14

  Cieszę się, że moja opinia o Desmoxan okazała się dla Ciebie przydatna! Życzę powodzenia. Dasz radę. Powtarzaj tak często ażw to uwierzysz 🙂 a w chwilach kiedz zaatakuje Cię mały nikotynowy potwór – Desmoxan okaże się bardzo mocnym wsparciem. Pozdrawiam

 • Reply Marcin 9. Mai 2018 at 22:45

  Dzięki Twojemu artykułowi trafiłem na desmoxan. I co? Narazie nie palę już miesiąc. Dla mnie do duży sukces. Bardzo dziękuję.

  • Reply Anna 10. Mai 2018 at 9:52

   Marcin, jak miło to słyszeć. Naprawdę cieszę się, że swoją recenzją mogłam komuś pomóc. Trzymaj tak dalej!

 • Reply izzka 13. Juni 2018 at 12:10

  generalnie sceptycznie podchodzę do tematu rzucania palenia za pomocą specyfików, ale desmoxan mogę śmiało polecić – wzięłam raz (nawet nie do końca opakowania) – nie palę 4 lata. po 10 latach regularnego palenia…

  • Reply Anna 13. Juni 2018 at 15:24

   Ja również podchodzę do takich rzeczy sceptycznie, ale w wypadku Desmoxanu akurat, to po prostu u mnie zadziałało. Nadal jestem osobą niepalącą :))))

  Zostaw komentarz

  Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.