Home » Desmoxan – czy warto? Moja opinia po zastosowaniu.

Desmoxan – czy warto? Moja opinia po zastosowaniu.

Witam wszystkim palaczy!

Jeśli chcecie dowiedzieć się czy warto stosować Desmoxan w walce z rzucaniem palenia – jesteście we właściwym miejscu. 

Celem tego artykułu jest rzetelna i wyczerpująca opinia o tabletkach Desmoxan, poparta moimi własnymi doświadczeniami oraz faktami na temat  Desmoxanu. 

Moja historia z paleniem

Które to już Wasze podejście do rzucenia palenia?

No cóż..sama nie wiem ile razy próbowałam rzucić ten nałóg. Papieros był moim nieodłącznym i absolutnie nie do zastąpienia towarzyszem niektórych, a z czasem prawie wszystkich sytuacji.

Miałam wrażenie, że wszyscy już dawno uporali się z paleniem, mój umysł uparcie jednak podpowiadał mi, że w moim przypadku to niemożliwe, że kiedyś to tak i owszem, ale jeszcze nie teraz..i tak przez 13 lat, 5-20 papiersów dziennie.

BZDURA. Palenie można bez wątpienia pokonać. I jeśli udało się to nawet mi, osobie która bez papierosa nie wyobrażała sobie życia, uda się to także Wam. Z tego artykułu dowiecie się:

 • jak szybko uwolnić się od głodu nikotynowego
 • odzwyczaić w bezstresowy sposób organizm od nikotyny

 

Dlaczego udało mi się skończyć z nałogiem

Próbowałam chyba wszystkiego – od ksiązki Allena Carra, poprzez Tabex, metodę silnej woli, a kończąc na ostatniej próbie z preparatem antynikotynowym o nazwie Desmoxan. Moja ostatnia próba rzucenia palenia 18 miesięcy temu, zakończyła się sukcesem za sprawą:

 • prawdziwego przekonania, że moje życie bez palenia będzie lepsze i spokojniejsze.

Takowego przekonania nabrałam po dwukrotnym przeczytaniu książki Allena Carra ‚Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie‘.

Pierwszy raz czytałam po niemiecku, to pewnie dlatego nie dotarło przesłanie autora. Natomiast za drugim razem książka zmieniła moje myślenie na temat nałogu – można powiedzieć, że otworzyła mi oczy.

Wszystko jest w głowie – i bez solidnego prania ogłupiałego mózgu palacza, nie ma szans na powodzenie, obojętnie z jakimi wspomagaczami. Książka Allena Carra daje nadzieję i wiarę już od pierwszych stron, że tym razem będzie inaczej. Nawet takim beznadziejnym przypadkom jak ja.  Z całego serca polecam tę pozycję.

Wiem, że nie rzuciłabym jednak palenia bez preparatu, którym wspomagałam się zmagając się z nałogiem:

 

 • tabletek Desmoxan. 

Jasne, że najlepiej rzucić palenie bez żadnych wspomagaczy, ale w moim przypadku to po prostu nie działało. Już po  wypaleniu ostatniego papierosa dostawałam ataku paniki, następnie przychodził mały głod nikotynowy, które na różne, bardzo wyrafinowane sposoby przekonywał mnie, o tym, by jednak decyzję o rzuceniu trochę przełożyć w czasie, że jeszcze nie teraz…bo to i tamto…

Po kilku tabletkach Desmoxanu, potwór nikotynowy jakby stracił ochotę na palenie. Ten cichy głosik w głowie : no zapal sobie, przestał gadać. W spokoju mogłam skoncentrować się nad wypracowaniem innych nawyków i odzwyczaić swój organizm od nikotyny.

Bardzo ważna informacja: żaden preparat wspomagający nie pomoże nam wygrać z paleniem bez szczerego pragnienia zerwania z tym nałogiem!

 

Gdzie  kupię tabletki Desmoxan?

Desmoxan jest dostępny w wielu sklepach – co niekoniecznie ułatwia zadanie :). Ja kupiłam go w I-Aptece,  w której akurat zawsze kupuje również inne suplementy czy leki – szybka realizacja zamówenia, konkurencyjne ceny i bardzo szeroki asortyment, a przy zamóweniu powyżej 250 zł przesyłka jest gratis.

Desmoxan opinia: co to jest Desmoxan?

Desmoxan jest preparatem antynikotynowym , pomagającym w zwalczeniu głodu nikotynowego i symptomów z nim związanych, takich jak nerwowość, poirytowanie.

Desmoxan odkryłam chcąc w Niemczech chcąc zamówić znany mi już Tabex, z którym udało mi się rzucić palenie na kilka miesięcy. Niestety przez głupotę zapalenia ‚tego jednego papierosa‘, zanim się obejrzałam, byłam znowu nałogowym palaczem.

Niestety albo stety Tabex nie jest dostępny na terenie Niemiec, gdzie mieszkam. Tabletki Desmoxan, oparty na tej samej substancji czynnej co Tabex, można natomiast bez problemu zamówić zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. I tak wybór na pomocnika przy kolejnej próbie rzucania palenia padł na Desmoxan.

 

Desmoxan opinia: skład i działanie

Desmoxan: substancja czynna (cytyzyna)

Substancją czynną w tabletkach Desmoxan jest cytyzyna. Cytyzyna, czyli alkaloid chinolizydynowy, jest związkiem organicznym występującym m.in. w nasionach złotokapu zwyczajnego (Cytisus laburnum).

Jak działa cytyzyna?

Cytyzyna wiąże się z  receptorami nikotynowymi i pobudza  autonomiczny układ nerwowy. Pobudza również ośrodek oddechowy i naczynioruchowy, jak i zwiększa wydzielanie adrenaliny przez rdzeń nadnerczy i podwyższa ciśnienie tętnicze.

Jednym słowem: cytyzyna robi to samo co nikotyna, na tych samych receptorach. Z tego względu stanowi jej nieuzależniający i całkowiecie bezpieczny substytut, stopniowo wypierając nikotynę.

 

Organizm w ten sposób odzwyczaja się od nikotyny, a dzięki podobnemu działaniu cytyzyny do nikotyny, głód nikotynowy jest zniwelowany do minimum.

Pozostają już tylko uzależnienia behawioralne – papieros do kawki, papieros a przerwa w pracy, na imprezie.

Uwierz mi: to tylko nawyk. Na szczęście wystarczy kilka tygodni by nabyć nowe nawyki. I tak, będziemy tak samo szczęśliwi. Wiem, że wydaje Ci się to absurdalne, ale spróbuj, daj sobie szansę, nawet jeśli miałaby to być jak w moim przypadku któraś próba z kolei. Warto.

Desmoxan pełny skład

Substancja czynna1,5 mg cytyzyny (Cytisinum)
Wypełnienie kapsułkiceluloza mikrokrystaliczna
skrobia kukurydziana
krzemionka koloidalna bezwodna
stearynian magnezu
Skład kapsułki twardejdwutlenek tytanu
indygotyna
żelatyna

Czym różni się Desmoxan od innych preparatów antynikotynowych?

Tabletki Desmoxan w przeciwieństwie do innych preparatów antynikowynowych takich jak chociażby Nicorette, nie zawiera w swoim składzie nikotyny. To przecież od niej chcemy się uwolnić! Do dziś jest dla mnie jest niepojętym absurdem, jak miałabym wyleczyć uzależnienie od nikotyny, przyjmując jako lek tą samą substancję.

 

 

Działania niepożądane: moja opinia

Uważajcie z ilością wypijanego alkoholu podczas kuracji, tolerancja na alkohol była w moim przypadku znacznie mniejsza niż zazwyczaj. Poza tym, nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych.

Możliwe działania niepożądane ulotka

Działania niepożądane najczęściej występują na początku leczenie. Są to: męczliwość, złe samopoczucie, zmęczenie, łzawienie, zmiana apetytu (głównie zwiększenie), przyrost masy ciała, bóle i/lub zawroty głowy, rozdrażnienie, uczucie ciężkości głowy, zaburzenia snu (bezsenność, senność, dziwne sny, koszmary, ospałość), zmiany nastroju, lęk, trudność w koncentracji, osłabienie popędu płciowego, przyspieszenie lub zwolnienie akcji serca, wzrost ciśnienia, duszność, wzmożone odkrztuszanie, suchość w jamie ustnej, nadmierne ślinienie, bóle brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, biegunka, wzdęcia, zgaga, pieczenie języka, zmiany smaku, bóle mięśniowe, wysypka, wzmożona potliwość, zmniejszenie elastyczności skóry, zwiększenie aktywności aminotransferaz (pewien rodzaj enzymów wątrobowych).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

 

Desmoxan: terapia krok po kroku

od 1 do 3 dnia1 kapsułka
co 2 godziny (maksymalnie 6 kapsułek na dobę)

od 4 do 12 dnia1 kapsułka
co 2,5 godziny (maksymalnie 5 kapsułek na dobę)
od 13 do 16 dnia1 kapsułka
co 3 godzin (maksymalnie 4 kapsułki na dobę)
od 17 do 20 dnia1 kapsułka
co 5 godzin (maksymalnie 3 kapsułla na dobę)
od 21 do 25 dnia

1 kapsułka
-
 • Kuracja Desmoxanem trwa 25 dni.

 

 • Terapię Desmoxanem rozpoczynamy a pięć dni przed planowanym całkowitym rzuceniem. Co to znaczy w praktyce?

Wyznaczamy sobie godzinę zero, czyli ten dzień w którym staniemy się wolnymi ludzmi. 5 dni przed tym terminem stopniowo zmniejszamy ilość wypalanych papierosów przyjmująć Desmoxan wegług schematu powyżej .

 • Od 5 dnia włącznie nie wypalamy ANI JEDNEGO papierosa. Ja nie paliłam już w dniu 3, ponieważ po prostu mi się nie chciało. Papierosy podczas brania Desmoxanu smakują naprawdę paskudnie,  nawet palacz ma swoje granice..

 

 • Jeszcze raz: Od 5 dnia kuracji nie istnieje ten jeden, jedyny papieros. Żadne preparaty z nikotyną i epapierosy. Brzmi strasznie, wiem. Ja już na samą myśl odkładałam DZIEŃ PIĄTY. A poszło jak z płatka..

Jak przebiegała moja terapia z Desmoxan?

Dzień 1

Lekki niesmak w ustach po zapaleniu , ale co tam – twardo palę dalej, z coraz większą niechęcią. Palę nie jak zazwyczaj co godzinę, a co 2 /3. Denerwuję się faktem, że moje ukochane papierosy mi nie smakują…

Dzień 2-5

Jak wyżej, z tym że chęć zapalenia, ta fizyczna, jest mniejsza i mniejsza. Psychika nie daje za wygraną. Allen Carr w pogotowiu ratuje dobrym słowem pokazując aburd chęci zapalenia. Pomaga.

Dzień 5

Stało się. Nadeszła ta  chwila. ANI JEDNEGO.

Dzień 5-25

Praca nad nawykami palenia i nad sobą, w dość miłej i bezstresowej, o dziwo, atmosferze. Zaczynam martwić się co to będzie, jak kuracja się skończy.

BŁĄD!

Nic się nie stanie, musimy wypracować tylko nowe nawyki i zastąpić nimi stare. O fizyczne symptomy odstawienia nikotyny, o fizyczne odzwyczajenie zatroszczyła się cytyzyna. Myślenia jednak nam nie zmieni. I nawyków.

Dla jednych na wypracowanie nawyku wystarczy słynne 21 dni, inni potrzebują więcej czasu. Ale co jest prawdą dla wszystkich: nawyki da się zmienić.

Desmoxan: moja opinia i podsumowanie

 • Dzięki Desmoxan rzucanie palenia odbywało się bez wiecznej tęsknoty i pragnienia zapalenia. Był to optymalny grunt do całkowitego wyjścia z nałogu w spokoju, bez poirytowania i strachu.
 • Desmoxan okazał się wyraźnie i szybko działającym preparatem, papierosy przestały mi smakować już po kilku tabletkach, a od 4 dnia nie miałam ochoty palić.
 • Oprócz zmniejszonej tolerancji na alkohol nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych.
 • Nie palę już 18 miesięcy.

 

A jakie są Wasze doświadczenia z Desmoxanem? Jestem bardzo ciekawa Waszych opini na temat tego preparatu.

32 Komentarze

 • Reply Asia 6. April 2018 at 15:54

  Właśnie takiej opinii o Desmoxan szukałam, opartej na własnych doświadczeniach. Dziękuję Aniu i zaczynam zatem swoją przygodę z Desmoxan! Pozdrawiam Asia

 • Reply Anna 6. April 2018 at 16:14

  Cieszę się, że moja opinia o Desmoxan okazała się dla Ciebie przydatna! Życzę powodzenia. Dasz radę. Powtarzaj tak często ażw to uwierzysz 🙂 a w chwilach kiedz zaatakuje Cię mały nikotynowy potwór – Desmoxan okaże się bardzo mocnym wsparciem. Pozdrawiam

 • Reply Marcin 9. Mai 2018 at 22:45

  Dzięki Twojemu artykułowi trafiłem na desmoxan. I co? Narazie nie palę już miesiąc. Dla mnie do duży sukces. Bardzo dziękuję.

  • Reply Anna 10. Mai 2018 at 9:52

   Marcin, jak miło to słyszeć. Naprawdę cieszę się, że swoją recenzją mogłam komuś pomóc. Trzymaj tak dalej!

 • Reply izzka 13. Juni 2018 at 12:10

  generalnie sceptycznie podchodzę do tematu rzucania palenia za pomocą specyfików, ale desmoxan mogę śmiało polecić – wzięłam raz (nawet nie do końca opakowania) – nie palę 4 lata. po 10 latach regularnego palenia…

  • Reply Anna 13. Juni 2018 at 15:24

   Ja również podchodzę do takich rzeczy sceptycznie, ale w wypadku Desmoxanu akurat, to po prostu u mnie zadziałało. Nadal jestem osobą niepalącą :))))

 • Reply Mariola 14. September 2018 at 20:55

  Witam. Bardzo mi pomogła Twoja historia z desmoxanem. Zastosowałam go i od pierwszej tabletki nie zapaliłam a minął tydzień. Mam nadzieję, że wytrwam. Pozdrawiam i dziękuję 😉

  • Reply Anna 26. September 2018 at 10:01

   Hej Mariola, bardzo miło to czytać! Trzymam kciuki i pamiętaj, że to siedzi przede wszystkim w głowie . W chwilach zwątpienia sięgałam po książke Allen Carr, wielokrotnie 🙂 . Pozdrawiam

 • Reply Marek 18. September 2018 at 14:37

  …o drugiej w nocy wybila godzina zero,oczywiscie dla mnie. fizycznie funkjonuje super,no ale psychika siada-te cholerne przyzwyczajenia…problemem jest taki,ze pracuje w domu i zawsze z fajka. A co do produktu:uwazam,ze pomaga tylko trzeba chciec. Dodam jeszcze, ze zanim zaczalem go( 5 dni temu) brac, patrzyl na mnie codziennie przez miesiac z biurka na ktorym pracuje…pozdrawiam wszystkich serdecznie,

  • Reply Anna 26. September 2018 at 9:57

   Hej Marek, ja również pracuje z domu i znam to..potrafiłam tygodniami na wyjazdach nie palić bez problemu, a kiedy zaczynał się dzień pracy z domu – nie było opcji, żeby nie sięgnąć po papierosa…ale jak mówisz, tak właśnie jest – cholerne przyzwyczajenia. Dobra wiadomość jest taka, że w momencie kiedy uwierzysz w to (to są fakty), że przyzwyczajenia da się zmienić, następnie wprowadzisz zmianę konsekwentnie przez jakiś czas, nowe przyzwyczajenie stanie się Twoim przyzwyczajeniem 🙂 Wszystko jest w głowie. I dasz radę!

 • Reply Asia 26. September 2018 at 0:06

  U mnie wygladalo to tak ze od pierwszego dnia brania desmoxanu nie palilam i checi nie bylo . Jedynie pozostaja nawyki z ktorymi do tej pory walcze . Pozdrawiam

  • Reply Anna 26. September 2018 at 9:51

   Hej Asia, no właśnie – uzależnienie psychiczne było u mnie w sumie silniejsze niż fizyczne. Ten nawyk…do dziś miewam momenty zwątpienia – ale wtedy jak mantra włącza mi się Allen Carr – nie istnieje coś takiego, jak jeden papieros oraz inne jego mądrości, które kiedy w końcu trafią do naszej głowy – działają. Powodzenia i pozdrawiam

 • Reply ewela 30. September 2018 at 19:28

  witam,ja tez bralam desmoxan .caly okragly rok nie palilam hura.nie dawno skusilam sie na jednego,ciaglo mnie nie samowicie i stalo sie .palilam znow,tydzien i kupilam desmoxan….i nie pale juz znowu okolo tygodnia.polecam ten lek

  • Reply Anna 1. Oktober 2018 at 10:50

   no właśnie trzeba to sobie jasno powiedzieć – te momenty po tytułem MUSZĘ TERAZ ZAPALIĆ BO ŚWIAT SIĘ ZAWALI lub OJ TYLKO JEDNEGO – one będą przychodzić, z mniejszą lub większą częstotliwością. Ale dobra wiadomość jest taka, że momenty z czasem są naprawdę zupełnie niedokuczliwe, są bardziej na zasadzie wspomnień zeszłorocznego śniegu 🙂 Pozdrawam i trzymam kciuki

 • Reply Maria 15. Oktober 2018 at 23:16

  Witaj Aniu. Z ogromnym zainteresowaniem czytałam Twój artykuł! Przyznam szczerze, że szukałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a mianowicie jak się czulas po terapii??? Terapie z Desmoksanem przeszłam na początku roku i ukończyłam ją z sukcesem ( ,w tamtym momencie)! Wszystko o czym piszesz potwierdza się i u mnie! 🙂 ,Byłam szczęśliwa, że nie palę! 🙂 Niestety po paru dniach zaczęłam się czuć coraz gorzej , zaczęło mi brakować powietrza, bardzo szybko się męczyłam, idac na spacer musiałam przystawac, aby odpocząć, podczas mówienia“ zatykało mnie! 🙂 W takim stanie wytrwałam około 2 tydzień. Nie wiedziałam co się ze mną dzieje! 🙂 Zastanawialam się czemu jak paliłam czułam się dobrze, a teraz makabryczne? Szukalam odpowiedzi w neci, jednak nic na ten temat nie znalazłam! 🙂 W końcu poddalam się i zapalilam niestety! Teraz zaczynam po raz kolejny brać desmoxan, mam nadzieję, że po skończonej terapi, sytuacja się nie powtórzy! 🙂 A jeśli tak, to wiem, ze przede wszystkim udam się do lekarza, a nie będę sama kombinować! 🙂 Pozdrawim Maria

  • Reply Anna 16. Oktober 2018 at 16:25

   Cześć Maria, na pewno jest na to jakieś dobre wyjaśnienie – ale niestety nie mam podobnych doświadczeń i rówenież nie czytałam o takich symptomach. Tak jak piszesz – ja przeszłabym się do lekarza i zapytała z czym to może być związane. Nie może to mieć związku z samym Desmoxanem, ponieważ jak piszesz duszności itp wystąpiły dopiero kilka dni po zakończeniu terapii i minęly…po zapaleniu papierosa 🙂 Może to reakcja psychiczna? Mówię poważnie – poprzez stres czy strach, tutaj związany z rzucaniem nałogu , mogą wystąpić naprawdę niesamowite rakcje naszego ciała, jak na przykład ..niedowład jednej nogi – to akurat wystąpiło u mojej znajomej, jako reakcja na stres. Z nogami jak się okazało, wszsytko w najlepszym porządku. Więc może to jest jakiś trop na przyszłość, o ile taka reakcja u Ciebie wystąpi. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Ania

   • Reply Mariusz 24. August 2019 at 8:03

    Witam,dzięki za ten artykuł Aniu,paliłem 26 lat zauwarzyłem że one były na 1 miejscu.Powiedziałem dość tego po przeczytaniu twojego artykułu,jestem w środkowej fazie brania desmoxanu,jest dobrze narazie-tym razem się już nie poddam-dziękuję Tobie za ten artykuł

 • Reply piotr 4. Januar 2019 at 19:08

  Dziś drugi dzień na desmoksanie.Ostatni papieros ok.3-4 godzin temu.Zjadłem 5 tabletek.podobno można 6.Nawet za bardzo palić się nie chce.Czytam książkę serfuję po necie i popijam drinka.Nie jest źle

  • Reply Anna 7. Januar 2019 at 13:58

   No to trzymam kciuki 🙂 na pewno się uda! pozdrawiam, Ania

 • Reply Jadwiga 11. Februar 2019 at 13:43

  Witam. Takiej opinii potrzebowałam. Leży od kilku dni Desmoxan na szafce i nie mogę się zabrać za rzucanie palenia. Ale po przeczytaniu Twojej historii zaczynam. Mam nadzieję, że dam radę

 • Reply Robert 9. März 2019 at 0:00

  A ja twierdze nadal że to nie możliwe i strata kasy na ten desmoksan,nawet po przeczytaniu tego co pisano wyżej.Pale 22lata.

 • Reply Ilona 24. Juni 2019 at 21:18

  Tabex i Desmoxan to ta sama substancja-cytozyna. Także dziwne że ten pierwszy „nie działał“ a drugi już tak. Typowe reklama, nie dajcie się oszukiwać. Ale ważne że działa. Tabex jest tańszy także wedle uznania

  • Reply Anna 25. Juni 2019 at 8:39

   Pani Ilono, proszę czytać ze zrozumieniem, a pózniej pisać o ewentualnych oszustwach – napisałam, że Tabex mi pomógł na kilka miesięcy, tylko nie mogłam go dostać w Niemczech podczas drugiej próby. Pozdrawiam

 • Reply Artur 3. September 2019 at 22:48

  Witam.
  Narazie jestem w trakcie słuchania audiobooka Allana Carra,słucham 2 razy dziennie po około godzinie,wtedy jak jadę do pracy,zostało mi jeszcze ok 3 godzin,popalam,ale już zauważalnie mniej,to co jest w tej książce,daje do myślenia,ostro wpływa na psychikę,uświadamia że nikt nie jest w sytuacji bez wyjścia.Chcialbym jeszcze dopomóc sobie od strony fizycznej,aby pozbyć się chęci palenia,myślę o Desmoxanie.Po różnych opiniach postanowiłem że go kupie,audiobook od str psychicznej,Desmoxan fizycznej,mam nadzieję że się uda.Pale łącznie 27 lat,tyle że do paczki dziennie,nigdy więcej.Trzymajcie kciuki… 🙂

 • Reply Ania 15. September 2019 at 19:51

  Witam mi się udało rzucić palenie jestem ż tego mega dumna i szczęśliwa A nie palę już 3lata.Teraz jestem wrogiem papierosowy.

 • Reply eleventh 27. September 2019 at 20:23

  Być może Desmoxan wywołuje efekt placebo, ale za takie placebo zapłaciłabym i 200 zł. Jestem w środku kuracji Desmoxanem, również strasznie bałam się 5 dnia, ale tego ’nieszczęsnego‘ dnia nie miałam ŻADNEGO problemu z tym, żeby wytrzymać bez fajki. W tym momencie czuję się czysta; nie śmierdzę, moje i tak słabe zęby nie są dodatkowo osłabiane, wyczuwam palaczy na kilometr, kiedy znajomi palą obok mnie dym papierosowy mi przeszkadza i cuchnie, nie czuję potrzeby robienia ‚przerw na fajke‘ kiedy się czymś zajmuję. Wczoraj miałam mały kryzys, bardzo się zdenerwowałam i miałam ochotę zapalić, ale wiedziałam, że uspokajające właściwości papierosa to tak naprawdę złudzenie, pół minuty głęboko oddychałam i cała ochota mi przeszła.
  Może i Desmoxan kosztuje tyle co 5 paczek fajek i nie daje gwarancji rzucenia, ale warto!
  Jedna z ważniejszych dla mnie rzeczy podczas podjęcia decyzji o kuracji, była taka, że robię to dla siebie, a nie bo ktoś tego ode mnie wymaga. Jeśli rzucamy palenie tylko ze względu na opinie z zewnątrz to wg mnie nie ma sensu w ogóle podejmować się tego wyzwania.
  Staram się jeszcze nie obrastać w piórka i nadmiernie cieszyć, bo mija dopiero drugi tydzień, ale nie mogę zaprzeczyć, że póki co jestem z siebie bardzo dumna!

 • Reply Margo 2. Oktober 2019 at 10:16

  Palę jakieś 15 lat od dawna noszę się z zamiarem rzucenia palenia mam świadomość jakie to świństwo no ale jak można nie palić 😉one takie dobre dają tyle przyjemności, desmoksan walał się w torebce parę miesięcy w końcu wczoraj stwierdziłam że to ten czas że jestem gotowa żeby rzucić więc ściągnęłam sobie aplikacje desmoksanu i dzisiaj od rana zaczęłam kurację, jestem po 2 tabletce i mogę już powiedzieć że chęć palenia jest już w tym momencie o wiele mniejsza praktycznie zerowa ale wiadomo że na każdego będzie to działać inaczej bo tu w grę wchodzi też psychika i odpowiednie nastawienie, czuje się troszeczkę przytlumiona i odrealniona i mam slinotok 😉 mam nadzieję że szybko przejdą te objawy i będę mogła żyć i cieszyć się życiem beze samobójczych fajek, wiem że będzie kusić i że nie raz stanę przed wyborem zapalić czy nie ?Ale dam radę bo chcę! Każdemu kto rzuca fajki życzę powodzenia

 • Reply Basia 18. Oktober 2019 at 21:45

  Desmoksan działa , lecz ważna jest też silna wola.

 • Reply Kasia Chylewska 9. Dezember 2019 at 21:28

  Dopiero zaczynam…Jestem na etapie-dziwny smak papierosa-drugi dzień😵. Trzymajcie kciuki💪✊

 • Reply Dorota 20. Dezember 2019 at 10:52

  Ja rzucałam na desmoxanie w 2017 roku. Rzucałam wczesniej palenie wielokrotnie, przy pomocy róznych plastrów.. Najdłużej udało mi sie nie palić po desmoxanie – 3 miesiące. Palę nałogowo od 40 lat. Gdy jestem w pracy – około 25 papierosów dziennie (bo muszde wyjśc na dwór żeby zapalić). Gdy pracuję w domu często 40. Żałuje że 3 lata temu skusiłam sie po trzech miesiącach „na tylko jednego“. Przeczytałam na ulotce , że desmoxanu nie można brać po 65 roku zycia, więc z rzucaniem palenia musze sie pospieszyć niestety. Kiedy rzucałam 3 lata temu, miałam przez kilka dni okropne zaburzenia psychiczne (stan pobudzenia na granicy szaleństwa) i bardzo przesadzałam z alkoholem. Do tego przytyłam w tempie 1 kg na miesiąc, mimo, że sie nie objadałam . Jestem niedużą osobą, więc wzrost wagi był bardzo odczuwalny. Do dzisiaj nie wróciłam z wagą do punktu wyjścia. Ponadto pojawiły sie nieprzyjemne zaburzenia trawienne (wzdęcia). Mając to wszystko w pamięci, zamierzam jeszcze raz podejśc do rzucania na Desmoxanie, bo to jest dla mnie jedyny srodek , który daje mi jakąkolwiek nadzieję na sukces. (Przez te 3 miesiące odstawienia papierosów kompletnie mnie do palenia nie ciągnęło). Natomiast szukam porad , jak można zaradzić dolegliwościom, które pojawiły sie w trakcie kuracji.

 • Reply ALINA 5. Januar 2020 at 1:32

  Witam, mija 5 dzień, kiedy to mąż zaczął przy pomocy Desmoxanu walczyć z 40 letnim nałogiem. Niestety, nic z tego, co prawda palił przez te 5 dni mniej o połowę, czyli np. z 25 zszedł na 12-13 papierosów, ale wciąż Go ciągnie do fajek. Jestem załamana, bo b. chcę żeby nie palił, On też walczył w tych dniach. Teraz musi odstawić tbl. I czekać 2 miesiące, by zacząć od nowa, prawda? Tylko czy w Jego przypadku jest sens wracać do Desmoxan???!

 • Reply Karola 3. April 2020 at 10:53

  Pozdrawiam z 2020, dzisiaj mija równo tydzień od ostatniego papierosa. A właściwie e-papierosa, bo kilka lat temu przerzuciłam się ze zwykłych fajków na elektroniczne. Ale problem był duży, bo paliłam więcej – przez to że nie musiałam wychodzić z domu e-fajek był cały czas przy mnie, non stop. I tak sobie go ciumkałam od rana do wieczora. Najgorsza jest zmiana przyzwyczajeń, ta świadomośc, że nie mam fajka pod ręką. Najtrudniejszy był pierwszy dzień niepalenia. Ale daję radę, fizycznie nie chce mi się palić. Póki co jestem zachwycona 🙂

 • Zostaw komentarz

  Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.