szare metro w berlinie
Styl

Jakie kolory pasują do szarego – NIE wszystkie.

Powszechna opnia o tym, że do szarego pasują wszystkie kolory, jest według mnie zbyt dużym uproszczeniem. Owszem, szary jest bardzo neutralnym i wszechstronnym kolorem, ale może przybierać bardzo wiele odcieni. Jeszcze rok temu kupiłam torebkę w kolorze ciepłego, ciemnego taupe i ze zdziwniem dostrzegłam, że jednak nie tak dobrze komponował się na przykład z jasnymi, chłodnymi kolorami.

Postanowiłam poświęcić trochę czasu na analizę kolorystyczną i dziś zapraszam Was do pierwszego artykułu o kolorach. Na pierwszy ogień idzie mój ulubiony kolor- szary.

jakie kolory pasują do szarego?

Aby odpowiedzieć na pytanie jakie kolory pasują do szarego, musimy najpierw określić z jaką szarością mamy do czynienia. Tak jak przy analizie kolorystycznej typów urody, szary możemy podporządkować do pór roku.

W ten sposób dobierzemy w odpowiedni sposób konkretne odcienie danych kolorów, które pasują do szarego. Co więcej, będziemy w stanie dobrać szary, w którym nasz typ urody nabierze blasku.

Szary typ zima

Jest to najłatwiejsza, najbardziej neutralna szarość. Patrząc na taki odcień szarego nie widzimy NIC poza mieszanką bieli i czerni. Nie przebijają się tutaj niebieskawe, żótławe czy różowe podtony. Czyste połączenie bieli i czerni.

Jest to jedyny rodzaj szarości, który rzeczywiście pasuje do wszystkich kolorów i typów urody, bez znaczenia czy ciepłych , czy zimnych. Ze względu na swoją uniwersalność jest to mój ulubiony odcień szarego.

Jakie kolory pasują do szary typ zima?

 

jakie kolory pasują do szarego?

Szary typ lato

W tym rodzaju szarości przebijają różowe i niebieskie podtony. Pasuje do wszystkich kolorów, w których przebijają te właśnie refleksy.

Jest to odcień szarego idealny do stylizacji z pastelami. Szarość odpowienia dla osób o chłodnym, delikatnym typie urody.

Jakie kolory pasują do szary typ lato?

cold light grey outfit

Szary  typ jesień

Tutaj dostrzegamy podtony zielone, pomarańczowe i brązowe. Jest to intenstwna szarość, która dobrze czuje się w towarzystkie złota i nasyconych, przygaszonych kolorów.

Ten odcień jest idealny dla typu urody jesień.

Jakie kolory pasują do szary typ jesień?

warm dark grey outfit

warm dark grey/taupe outfit

Szary  typ wiosna

Przez kolor szary typu wiosna przebijają się pierwsze promienie słońca – szary z lekką domieszką żółtych podtonów. Ta szarość jest lekka, promienna – tak jak wiosna. Bynajmniej ta w teorii 

Pasuje do wszystkich kolorów, w których przebija się nutka żółci i ciepła.

Jakie kolory pasują do szary typ wiosna?

jakie kolory pasują do szarego?

 

light warm grey outfit

Jaki szary do mnie pasuje?

Jeśli dobierzemy odpowiedni odcień szarego do naszego typu urody, mamy znacznie ułatwiony wybór pasujących do niego kolorów. Poniżej mała ściąga przy wyborze szarości:

Chłodne typy urody

  • Typ urody lato – jaśniejsze i chłodniejsze odcienie szarego, nienasycone, rozmyte
  • Typ urody zima  – ciemniejsze i chłodniejsze odcienie szarego, nasycone, wyraźne
jakie kolory pasują do szarego?

 

Ciepłe typy urody

  • Typ urody wiosna – jaśniejsze i cieplejsze odcienie szarego, nienasycone, rozmyte
  • Typ urody jesień – ciemniejsze i cieplejsze odcienie szarego, nasycone, przygaszone

 

 

 

 

 

Poprzedni wpis Następny wpis

zobacz także

Skomentuj jako pierwsza

Zostaw komentarz

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.