kadewe berlin
Allgemein, Polki w Niemczech

KaDeWe – symbol tradycji, elegancji i stylu

 

KaDeWe, Harrods, czy Galeria Laffayette to przykłady najbardziej znanych domów handlowych. Ten pierwszy mam przyjemność dość często odwiedzać, ponieważ mieszkam tuż obok.

I wielkie mi tam halo – mało to centr handlowych, również z luksusowymi markami w każdym mieście?

Rzecz w tym, że porównanie KaDeWe z innymi centrami handlowymi,  to jak porównianie śniadania u Tiffany’ego z kebabem z frytkami. 

W dzisiejszym wpisie o tym:

 • Dlaczego warto odwiedzić KaDeWe, nawet jeśli nie zamierza się nic kupić
 • Praktyczne informacje: jak dojechać, godziny otwarcie, promocje i wyprzedaże
 • Lista marek dostępnych w KaDeWe

KaDeWe – trochę historii

Pomysł berlińskiego kupca Adolfa Jandorfa, przekroczył w dniu otwarcia 27 marca 1907 roku wszelkie oczekiwania: Kaufhaus des Westens, w skrócie „KaDeWe“ na centralnym skrzyżowaniu Wittenbergplatz oferował wówczas nigdzie indziej niedostępne niemieckiej klienteli niezwykłe i rzadkie produkty z całego świata.

W ofercie prezentowane były kreacje z wybiegów w Paryżu, a dział spożywczy oferował egzotyczne rarytasy. Miłośnicy architektury byli również pod wrażeniem. Tauentzien szybko stał się jednym z najpopularniejszych bulwarów miasta.

W latach sześćdziesiątych KaDeWe straciło znaczną część swoich pracowników i stałych gości z powodu budowy muru berlińskiego. Stopniowo jednak odzyskiwał swoją dawną wielkość. Renowacja trwająca do 1978 roku powiększyła powierzchnię sprzedaży do 44.000 metrów kwadratowych i uczyniła z KaDeWe jeden z najbardziej znanych miejsc na mapie Berlina. Po upadku muru berlińskiego w listopadzie 1989 r. dom towarowy odwiedziło 200.000 osób, co stanowiło największą liczbę odwiedzających w historii.

 

KaDeWe dziś: luksus w dobrym wydaniu

KaDeWe jest jednym z największych domów towarowych na naszym kontynencie. Na ponad 60.000 metrów kwadratowych powierzchni sprzedażowej oferuje międzynarodowe marki z najwyższej półki.

Zamysłem KaDeWe, jak i innych domów handlowych takich jak Harrods, czy Galeria Laffayette, jest aby zakupy były czymś więcej i stały się dla klientów swojego rodzaju przeżyciem. Nieodłącznym elementem oprócz oferowanych produktów i usług, jest bardzo uważna i kompetenta obsługa.

Nie znajdziemy tutaj nachalnych reklam, ani atmosfery gonitwy i pośpiechu, jak to często jest w centrach handlowych. Gdy wchodzi się do budynku, można się jednak poczuć onieśmielonym przepychem i splendorem stoisk najlepszych marek galanterii, zegarków, biżuterii i kosmetyków. W domu handlowym pracuje ok. 2 tys. pracowników, a codziennie odwiedza go blisko 180 tys. klientów.

Moja rada: warto zacząć wizytę w KaDeWe od piętra z gastronomią i  nacieszyć tam zmysły pysznościami najwyższej klasy, ale w przystępnej cenie. Szczególnie polecam przepyszne hamburgery na stoisku New Burger. Te burgery nie zawiodą nawet najbardziej wybrednych smakoszy!

KaDeWe sklepy

Gdy wchodzi się do budynku, można poczuć się onieśmielonym przepychem i splendorem stoisk najlepszych marek galanterii, zegarków, biżuterii i kosmetyków.

kadewe godziny otwarciaCentrum handlowe, w którym możemy kupić często te same produkty, co w domu handlowym, to jednak nie to samo. Domy handlowe są symbolem ciągłości, tradycji i stylu.

To wszystko sprawia, że warto zatopić się w świat luksusu w dobrym wydaniu, nawet jeśli (tak jak jest również często w moim przypadku) nie zamierza się nic kupić.

Ceny w KaDeWe są oczywiście bardzo wysokie. Okazją dla zwykłych śmiertelników są jednak regularne promocje i wyprzedaże, o czym piszę w następnym punkcie.

 

Promocje i wyprzedaże

Regularne wyprzedaże odbywają się pod koniec lipca oraz na przełomie listopada oraz grudnia.

Posiadacze karty stałego klienta mają pierwszeństwo i możliwość korzystania z regularnych promocji do 30 % na wybrane artykuły.

Praktyczne informacje

Adres

KaDeWe znajduje się w centrum Berlina, w dzielnicy zwanej potocznie Kudamm (skrót od
Kurfürstendamm).

KADEWE
Tauentzienstraße 21–24
10789 Berlin

E-Mail: service@kadewe.de
Telefon: +49 30 2121 0

 

Jak dojechać

Komunikacją miejską: najbliższą stacją metra  jest stacja  Wittenbergplatz. Na mapach google można bez problemu wyszukać interesujące nas połączenie.

Dojazd samochodem : dojazd przez Lietzenburger Straße/Passauer Straße lub Tauentzienstraße/Passauer Straße. Przez całą dobę na dwóch wielopoziomowych parkingach dostępnych jest około 1000 miejsc parkingowych. Opłata za pierwszą i drugą godzinę wynosi 2,50 euro za każdą, od trzeciej godziny 3,50 euro; maksymalna stawka wynosi 25 euro. Wielopoziomowy parking II firmy Contipark oferuje dodatkowe miejsca parkingowe.

Z  Hauptbahnhof:  S-Bahnem lub Regional Express do S+U Zoologischer Garten, a następnie metrem U2 lub autobusem M46 do stacji metra Wittenbergplatz

 

Godziny otwarcie

PONIEDZIAŁEK 10:00-20:00
WTOREK 10:00-20:00
ŚRODA 10:00 – 20:00
CZWARTEK 10:00-20:00
FRIDAY 10:00 – 21:00
SOBOTA 09:30 – 20:00

NIEDZIELA Zamknięte

buty sezane

buty: Sezane, kombinezon: Hallhuber, marynarka: Mango, torba: Berlinerzimmer

 

KaDeWe – lista marek

Listę marek dostępnych w KaDeWe znajdziecie tutaj:

Marki KaDeWe

 

Poprzedni wpis Następny wpis

zobacz także

3 Komentarze

 • Reply Kinga 31. Mai 2018 at 15:57

  Super <3

  • Reply Anna 1. Juni 2018 at 11:06

   dziękuję :)))

 • Reply Zakupy w Berlinie: przewodnik po najciekawszych sklepach modowych w stolicy Niemiec 5. Juni 2018 at 18:21

  […] Na Kudamm znajduje się również jeden z największych domów handlowych w Europie, słynne KaDeWe. O dostępnych markach, promocjach oraz o samym KaDeWe przeczytacie tutaj KaDeWe – symbol tradycji, elegacji i stylu. […]

 • Zostaw komentarz

  Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.