Allgemein, Styl

Look of The Day

 

 

 

buty: Ryłko

sukienka: Stylownia Butik

naszyjnik: Sezane

torebka: Agnes B.

 

 

Wracając ze Szczecina, mojego rodzinnego miasta do Berlina Flixbusem, byłam świadkiem ciekawej sytuacji, która na początku wydając mi się absurdalną, w konsekwencji sprowokowała jednak do pewnych przemyśleń – czy Polacy są zakompleksieni?

Sytuacja wyglądała w skrócie następująco…

Flixbus wprowadził niedawno rezerwację miejsc, która zatroszczyła się o spory chaos w autobusie – niektórzy mieli przypisane miejsca, inni nie. I się zaczęło, a rozgardiasz został spotęgowany kilkoma obcokrajowcami, którzy nie rozumieli co się dzieje i po prostu chcieli usiąść na swoich miejscach.

To z kolei spowodowało komentarze *cytuje z cenzurą: A ci tacy i owacy Niemcy myślą, że są lepsi i wszystko im się należy!

Już kilka razy spotkałam się z tego rodzaju postawą i zastanawia mnie – czy to jednak Niemcy czują się lepsi czy to nasze kompleksy sprawiają, że czujemy się gorsi?

Oczywiście uogólniam, ale myślę, że taki problem gdzieś tam istnieje. Moim zdaniem, kiedy my czujemy się dobrze z sobą, kim jesteśmy i z tym skąd pochodzimy – nikt nie traktuje nas wtedy gorzej czy z góry.

Inni traktują nas tak, jak my sami siebie – słuszność tego stwierdzenia zauważyłam już wiele razy, nie tylko w kontekście życia zagranicą, ale ogólnie mówiąc – w życiu.

Ale wracając do tematu: jakie Wy macie zdanie? Czy czujecie się, że ktoś traktuje Was w Niemczech z góry? Dobrze się tutaj czujecie?

Miłego weekendu

 

Poprzedni wpis Następny wpis

zobacz także

Skomentuj jako pierwsza

Zostaw komentarz

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.