Allgemein, Polki w Niemczech, Uroda

Naturalny efekt i przedłużanie rzęs – gdzie w Berlinie?

Nie jest żadną tajmnicą, że w wyglądzie cenie sobie naturalność i minimalizm – zarówno jeśli chodzi o styl, jak i ten urodowo – kosmetyczny. Od dawna chodziło mi po głowie przedłużenie rzęs, ale zawsze skutecznie powstrzymywał mnie od zabiegu strach przed efektem ‚doklejonej gąsienicy‘, teatralny efekt, który często  widać w parze z ustami ukąszonymi przez szerszenia. A poza tym przecież ponoć taki zabieg rzęsy osłabia – dzisiaj mogę z pełnym przekonaniem obalić te mity. A to za sprawą kosmetologa Marty Salamaj z salonu kosmetycznego KIM w Berlinie, która ma podobne do mojego poczucie estetyki. Efekt pracy pani Marty, czyli piękne, a zarazem nie teatralne rzęsy u mojej przyjaciółki Eweliny przemówił do mnie sam za siebie i voila – jest w końcu tak, jak sobie wymarzyłam.


A jak to jest z tym przedłużaniem rzęs?Na czym wogóle to polega? Jak często trzeba wykonywać taki zabieg? Czy osłabia rzęsy? Czy są jakieś przeciwwskazania? Kilka najczęście zadawanych pytań zadałam Marcie, także jeśli zamierzacie przedłużyć sobie rzęsy, zapraszam do lektury:

Na czym pokrótce polega metoda przedłużania rzęs?

Stylistka przykleja do jednej rzęsy naturalnej, jeden włosek syntetyczny, przy metodzie 1:1. Lub tworzy wachlarz z kilku syntetycznych rzęs (przy metodzie 2:1, 3:1 lub więcej przy metodach objętościowych) i przykleja je do naturalnej rzęsy. Klientka podczas całego zabiegu ma zamknięte oczy. Zabieg jest bezbolesny.

Jak często trzeba ją powtarzać – uzupełniać sztuczne rzęsy?

Efekt utrzymuje się ok 3-4 tygodni. Naturalny cykl życia rzęsy wynosi ok 60 dni, po tym czasie rzęsa wypada, a na jej miejsce rośnie nowa. Nasze sztuczne rzęsy będa wiec wypadaly wraz z naszymi rzęsami naturalnymi. Należy pamiętać, że nie wszystkie rzęsy rosną równocześnie i znajdują się one w różnych fazach wzrostu. Kiedy zakładamy rzęsy, nie wiemy, w jakim stadium wzrostu jest włos , dlatego dla utrzymania efektu zaleca się uzupełnianie w czasie ok 3-4 tygodni od poprzedniej wizyty.

Czy istnieją przeciwskazania do zabiegu przedłużania rzęs?

Ze względu na duży komfort, coraz więcej kobiet decyduje się na przedłużanie czy zagęszczanie rzęs.
Zanim jednak udamy się na wizytę do salonu, powinniśmy przeanalizować czy nie występują żadne przeciwwskazania, które mogą uniemożliwić przedłużanie rzęs. Wśród nich wyróżnić można m.in.: zapalenie spojówek, różnego rodzaju stany zapalne oczu, choroby alergiczne oka, jęczmień, niedomykalność powieki czy też całkowity brak naturalnych rzęs.

Kosmetolog Marta Salamaj

Poprzedni wpis Następny wpis

zobacz także

Skomentuj jako pierwsza

Zostaw komentarz

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.