Styl, Winter

Jak nosić płaszcz oversize?

Bardzo długo nie mogłam przekonać się do płaszcza oversize. Wydawało mi się, że bezczelnie będzie mnie swoim obszernym krojem okradał z kobiecości. Trendu na płaszcze oversize nie sposób jest jednak zupełnie ignorować, i w tym roku jest i ON – pierwszy płaszcz oversize. Zdecydowałam się na kawał płaszcza z pięknej, cieplutkiej alpaki, a producentem jest Polska firma JASS. Jak nosić zatem płaszcz oversize?

 

Płaszcz / JASS

Rękawiczki i szal / EWE EME

Buty / Vagabond

stylizacja w parku z płaszczem jass

Rozmiar płaszcza oversize

Oglądając pokazy mody mam ochotę w jeden płaszcz zmieścić co najmniej dwie modelki. Ale tak to już jest z pokazami – trendy są zawsze mocno przerysowane, a płaszcze oversize są over – oversize.

Pomijając zatem wybiegi mody – rękawy powinny być tylko nieznacznie dłuższe niż w normalnym płaszczu, a szew rękawa powinien znajdować się max. 10 cm poniżej normalnej wysokości.kobieta w parku

Płaszcz oversize, a zachowanie proporcji

Płasz oversizowy najlepiej łączyć z dopasowaną resztą ubrań – spódnica ołówkowa, legginsy, jeansy rurki. W takim towarzystwie mamy pewność, że jedynie nasz płaszcz, a nie nasza sylwetka będzie wyglądać oversize 

 

Dobierz kolor zgodny z typem urody

A jeśli akurat nie chce Ci się bawić w analizy kolorystyczne, wybierz płaszcz w kolorze beżowym. Kolory naprawdę mają znaczenie.

Kolor odpowiedni dla naszej urody najlepiej dobierać przy możliwie jak najbardziej naturalnym oświetleniu i makijażu. Oświetnie sklepowe (oraz wyszczuplające lustra) skrzywiają rzeczywistość, jednak wyjście z przebieralni może już chociaż trochę pomóc nam w podjęciu trafnej decyzji.płaszcz oversize

Dodatki do płaszcza oversize

Dodaki powinny być lżejsze i delikatniejsze. Jeśli chodzi o kolor – albo na zasadzie kontrastu, albo ton w ton.

Ważny jest nie tylko kolor, ale i tkanina. Mój płaszcz jest wykonany z ciepłej i wysokogatunkowej alpaki. Dodatki z polaru zabrałyby płaszczowi cały jego szyk. Zdecydowałam się zatem na komplet z  alpaki polskiej marki EWE EME.

Miało być klasycznie i do wszystkiego, stąd kolor czarny. W połączeniu jednak ze szlachetną tkaniną , czerń wygląda tutaj naprawdę ciekawie. Duży plus nie tylko za jakość, ale też za wykonanie w 100 procenach w Polsce.

 

Jaką długość wybrać?

Przy wyborze długości zastanów się jaka długość sukienki jest dla Ciebie najbardziej optymalna. Przed kolano, do połowy łydki czy może maxi? Taką samą długość wybierz przy wyborze płaszcza. Szczególnie filgranowe kobiety powinny zwracać uwagę na to, żeby płaszcz oversize nie był za długi. To nadal my mamy być w centrum uwagi, a nie płaszcz .

kobieta w płaszczu beżowym w parku

 

Poprzedni wpis Następny wpis

zobacz także

Skomentuj jako pierwsza

Zostaw komentarz

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.