spirulina opinie
Home » Shopping Guide » Spirulina opinia – czy warto ? Moje doświadczenia po 2 mc stosowania

Spirulina opinia – czy warto ? Moje doświadczenia po 2 mc stosowania

Spread the love

Zacznę od tego, że bardzo sceptycznie podchodzę do jakichkolwiek nowinek o superżywności, super kosmetykach i jakichkolwiek super produktów, które z dnia na dzień mają poprawić stan naszego zdrowia i urody.

Spirulina nie miała u mnie również taryfy ulgowej. Zaczęłam od wnikliwego researchu badań naukowych i kilku uznanych książek. Jeżeli chcecie w pigułce dowiedzieć się co to jest spirulina, jakie udowodnione właściwości posiada spirulina i jakie jest działanie spiruliny potwierdzone naukowo, zapraszam do zapoznania się z poprzednimi artykułami, dostępnymi po kliknięciu w linki.

Artykuł spirulina opinia, czyli ten który czytasz, jest poświęcony wyłącznie mojej opinii o spirulinie. Opinia bazuje na 2 miesięcznym teście, w którym suplementowałam się jedynie spiruliną. Podczas testu nie zmieniłam nawyków żywnościowych ani trybu życia. Spirulina miała mi pomóc w kilku problemach, z którymi borykam się od kilku lat:

 • problemy skórne trądzik, suchość skóry
 • nietolerancja histaminy
 • alergie, przede wszystkim pokarmowe

Jak wypadła w teście  i jaka jest moja opinia o spirulinie? Poniżej wyniki!

 

Spirulina opinia: czy działa antyhistaminowo?

Stwierdzenie, czy wogóle ma się nietolerancję na histaminę, czy jakąkolwiek inną nietolerancję pokarmową nie należy do najprostszych. Według mnie najlepszą, ale wymagającą samodyscypliny metodą jest dieta eliminacyjna. W skrócie: przez pewien czas jadłam wyłącznie 1 lub 2 produkty, a następnie wprowadzałam kolejno podejrzane o zbrodnię produkty.

Z histaminą było najprzyjemniej – przez 2 dni z rzędu raczyłam się wszystkim, co wyzwala dużo histaminy w organizmie: czerwone wino, sery,czekolada, salami i tak dalej.. Efekt był jednoznaczny: nietolerancja histaminy jak na dłoni.

O tym dlaczego spirulina działa antyhistaminowo przeczytacie tutaj. Teraz najważniejsze:

Czy spirulina wykazała w moim przypadku działanie antyhistaminowe?

Co tu dużo gadać. Nie mogę nadal jeść w dużych ilościach produktów histaminowych, ale widzę wyraźnie, że typowe objawy nietolerancji histaminy zostały zredukowane.

Spirulina na pewno nie leczy nietolerancji histaminy, ale ze względu na zawartość  witaminy C, B6 , miedźi i cynku  ma działanie takie, jak popularny lek antyhistaminowy DAO. Owszem, można łykać leki, ale po co?

Konkluzja: 1:0 dla spiruliny!

 

Przepis na bombę antyhistaminowo – witaminową: Smoothie ze spiruliną

Mój prosty przepis na antyhistaminową i witaminową bombę:

 • 2-3 różyczki brokuła
 • 2 jabłka
 • 1 garść sałaty
 • 2-3 listki mięty
 • kawałek imbiru
 • 1 łyżeczka kurkumy
 • 1 łyżeczka spiruliny
 • 100 ml wody mineralnej

Przygotowanie: składniki miksujemy w blenderze albo wyciskamy w wyciskarce. Ja preferuję drugą wersję, ponieważ tak samo jak na histaminę, mam alergię na zawiesiste, kremowe soki. Używam wyciskarki Hurom, z której jestem bardzo zadowolona.

smoothie ze spiruliną

Smoothie ze spiruliną jest prawdziwą bombą witaminową o działaniu antyhistaminowym!

Spirulina opinia: czy pomogła mi w alergiach i nietolerancjach pokarmowych?

Skąd biorą się alergie i nietolerancje pokarmowe ?

W przeważającej mierze z nieprawidłowej flory bakteryjnej jelit.

Moje problemy z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi zaczęły się na studiach. Borykałam się wtedy z trądzikiem, a jedynym słusznym rozwiązaniem według większości dermatologów są wtedy antybiotyki. W dużych dawkach, i nikt nie zawracał sobie głowy, żeby poinformować mnie o probiotykach?  To pytanie do dzis jest dla mnie zagadką.

Spirulina w udowodniony sposób poprawia florę bakteryjną jelit. Niedowiarków odsyłam do artykułu Spirulina działanie.

Konkluzja: Z mojej strony, mogę tylko potwierdzić, że po tych 2 miesiącach suplementacji spiruliną, mogę jeść znacznie więcej i w większych ilościach produkty, które dotychczas były na liście zakazanych. Może to magia, może to spirulina..

Spirulina opinia: czy wyleczyła mój trądzik?

30 lat i trądzik na karku. Sprawa przebadana na wszystkie możliwe sposoby, hormony i te sprawy. Winnych brak. A trądzik ma się dobrze.

To znaczy, już nie ma się tak dobrze jak 2 miesiące temu. Czy to ty spirulino?

Coś jest na rzeczy. To nie magia tylko fakty, że spirulina oczyszcza organizm z toksyn, działa antybakteryjnie i antywirusowo, ze względu na wysoką zawartość białka, jest budulcem dla skóry, włosów i paznokci, kwas gamma-linolenowy, bomba antyoksydantów… i więcej tutaj: Spirulina właściwości.

Do sedna: jak się ma mój trądzik po 2 miesiącach suplementacji spiruliną?

Ma się źle, i to mnie bardzo cieszy. Mam o wiele mniej wyprysków, cera jest świetlista. Jeśli dodać do tego, że specjalnie na te 2 mc ograniczyłam się do pielęgnacji olejem kokosowym, który swoją drogą też jest dla mnie super starem, no jest coś na rzeczy.

Konkluzja:Spirulina wyraźnie poprawiła stan mojej cery. 

smoothie antyhistaminowe ze spiruliną

Spirulina opinia – czy warto ? Moje doświadczenia po 2 mc stosowania
5 (100%) 2 votes

Skomentuj jako pierwsza

Zostaw komentarz