Uroda

Spirulina tabletki – jaka spirulina jest sprawdzona i ekologiczna?

 

Spirulina tabletki: dlaczego warto zażywać spirulinę?

Jeśli jesteś jeszcze zielony w temacie zielonych super alg, zacznij od artykułu Spirulina: co to jest?

Nie ma wątpliwości, że spirulina wykazuje szereg właściwości zdrowotnych, które zostały już udowodnione naukowo. Szerzej napisałam o tym  w arykule Spirulina działanie, natomiast teraz przypomnę tylko niektóre z dobroczynnych skutków  suplementacji spiruliną w tabletkach:

działanie spiruliny

 

A jak opisane właściwości i działanie spiruliny w tabletkach/proszku sprawdziły się u mnie? W artykule Spirulina: moja opinia znajdziecie moje doświadczenia ze spiruliną. Dowiecie się jakie efekty udało mi się zauważyć po 2 miesiącach suplementacji spiruliną w tabletkach.

Spirulina tabletki: jak stosować?

Jak w przypadku wielu innych suplementów, zaleca się rozpocząć suplementację od niewielkiej dawki.

  • 1 miesiąc: suplementację zaczynamy od 2 gramów na dzień i stopniowo zwiększamy dawkę o 2 gramy, aż dojdziemy do 15 gram na dzień. Najlpiej przyjmować połowę dawki rano i połowę wieczorem
  • 2 miesiąc: Przyjmujemy od 5-10 gram na dzień, w zależności od wagi ciała
  • 3 miesiąc Po dwóch miesiącach regularnego przyjmowania odpowiedniej dawki dają się wyraźnie odczuć pozytywne efekty suplementacji spiruliną. Ta niezwykła alga posiada mnóstwo dobroczynnych właściwości, o których wyczerpująco napisałam w artykule Spirulina właściwości. Co daje się najszybciej odczuć? Moja cera stała się  świetlista, mam więcej energii i łatwiej kontrolować mi wagę!

 

Spirulina tabletki: które polecam i dlaczego ?

Nie ma tak naprawdę znaczenia, czy zdecydujecie się na spirulinę w tabletkach czy w proszku. Ja stosowałam dwa rodzaje, i spirulina w tabletkach jest moim zdaniem wygodniejsza w stosowaniu.

Co natomiast ma  kluczowe znaczenie, to pochodzenie spiruliny. Musi być w 100 procentach ekologiczna. Jeśli zdecydujecie się na spirulinę  niesprawdzonego pochodzenia, jest duża szansa, że nie tylko nie zauważycie dobroczynnego działania tej algi, ale zagrażacie swojemu zdrowiu.

Spirulina, która nie jest uprawiana w sposób ekologiczny, może zawierać  toksyny i  tak zwane mikrocystyny, które są przyczyną chorób wątroby, a nawet raka, i mogą w niewielkich ilościach  znajdować się w spirulinie.

Dlatego jeszcze raz: jeśli spirulina, to tylko ta od sprawdzonych producentów z odpowiednimi certyfikatami.

Na co zwrócić uwagę kupując spirulinę?

Sprawdzony producent: co to oznacza w praktyce?

Na pewno nie powinno się ślepo wierzyć danemu producentowi, tylko dlatego, że jest od dawna na rynku. Jako przykład podam firmę Nestle, o skandalach związanych z ich żywnością można poczytać w internecie.

Małe firmy, o których nikt nie słyszał też nie są rozwiązaniem – w dobie internetu każdy Kowalski może założyć sobie sklep internetowy i szczycić się tym, że ma ekologiczne produkty, licząc na farta, że nikt nie poda go do sądu.

A kto niby ma go podać? Jak zwykły konsument ma udowodnić, że na przykład taka spirulina nie była hodowana w ekologicznych warunkach?

Odpowiedzią na wątpliwości zwykłego konsumenta, który chce, aby żywność, którą spożywa, była naprawdę ekologiczna, a nie tylko dumnie opatrzona słowem EKO albo BIO na opakowaniu jest: unijne logo rolnicwa ekologicznego.

 Unijne logo rolnictwa ekologicznego

Produkty z tym logo zostały wyprodukowane zgodnie z rygorystycznymi unijnymi normami dotyczącymi upraw ekologicznych. Może ono być używane tylko dla produktów wyprodukowanych według norm ekologicznych Unii Europejskiej, czyli takich, których przynajmniej 95% składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego.

Unijne logo rolnictwa ekologicznego

Produkty z tym logo zostały wyprodukowane zgodnie z rygorystycznymi unijnymi normami dotyczącymi upraw ekologicznych. Może ono być używane tylko dla produktów wyprodukowanych według norm ekologicznych Unii Europejskiej, czyli takich, których przynajmniej 95% składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego.

Unijne logo produktów ekologicznych nadawane jest przez upoważnione organy kontroli rolnictwa ekologicznego w danym państwie członkowskim.

Takie organy mają prawo do kontroli  i badania czy produkcja jest zgodna z normami. Gospodarstwa są kontrolowane  raz w roku, aby mieć pewność, że zasady są przestrzegane.

Jeśli są, ich produkty mogą być opatrzone logo ekologicznym Unii Europejskiej. Zanim produkt może być sprzedawany  z takim logo musi minąć 2 letni okres przejściowy.

Obok logo jest widoczny numer kodowy, składający się z trzech części:

  • 2 litery – kraj, który przeprowadza ostatnią kontrolę procesu przetwórstwa (np. PL, DE czy IT),
  • obowiązujące w danym kraju oznaczenie gospodarki ekologicznej (np. BIO, EKO czy ÖKO),
  • numer oznaczający organ przeprowadzającą kontrolę (np. 07, 013 czy 006).

Na przykład: DE-ÖKO-006.

Podsumowanie: najlepiej kupić spirulinę od producenta, który na ugruntowaną pozycję na rynku, a produkt opatrzony jest logiem unijnego rolnictwa ekologicznego.

 

Spirulina tabletki: jakie polecam i dlaczego?

Ja zawierzyłam niemieckiej marce GSE Vertrieb, która jest na rynku od 1994 roku i została założona przez małżeństwo – naturopatę i lekarkę. Certyfikaty o ekologicznym rolnictwie na ich produkty są  wydane w Niemczech – jednak certyfikat zaczynający się od DE, a nie od CN, czyli Chin (jak to jest w przypadku kilku spirulin dostępnych na rynku),  przemawia do mnie bardziej.

Spirulinę marki GSE  odkryłam w sklepie ze zdrową żywnością, w którym dobór marek i produktów jest rewelacyjny i wiem, że mogę kupować tam w ciemno. Biorąc pod lupę dostawców i producentów, z którymi współpracuje LPG, okazuje się zawsze, że można sobie na to pozwolić. Tak też było ze spiruliną marki GSE.

Spirulinę można kupić na Amazonie, który w końcu zaczyna być dostępny w Polsce. Amazon poprzez swoją politykę cenową oferuje często ceny niższe niż u producenta! I tak jest w przypadku spiruliny w tabletkach firmy GSE, którą następnym razem zamówię z tego powodu online!

Spirulinę firmy GSE w tabletkach możecie kupić tutaj . Zamówienie z Amazona do Polski jest od 39 EUR bezpłatne.

  • 550 tabletek
  • dawkowanie: 12 tabletek dziennie, czyli aż 45 dni kuracji
  • produkt certyfikowany przez Naturland! O tym co to jest Naturland przeczytacie tutaj
  • Certyfikat DE-ÖKO-005

 

 

 

 

 

 

Poprzedni wpis Następny wpis

zobacz także