tomsy
Allgemein, Styl

Tomsy, dlaczego zwykłe espadryle wzbudzają tyle kontrowersji?

Moja mama na pewno emocji związanych z moim nowym nabytkiem – espadrylami Toms, nie rozumie. Stwierdziła wręcz bez emocji, że kupiłam sobie :

Buty stare jak świat, wyglądające jak kapcie domowe. Na słomie.

I pozamiatane.

Ja jednak nie do końca odporna na dobry marketing, postanowiłam kupić sobie owe kapcie. Czytaj dalej jeśli:

  • chcesz dowiedzieć się czy Toms buty są warte swojej ceny i czy naprawdę są takie wygodne?
  • dlaczego Toms buty wzbudzają tyle wspomnianych kontrowersji i emocji?

Kontrowersje wokół tomsów

Firma Toms jest znana z wdrożenia modelu biznesowego „one for one“, czyli kupując jedną parę butów, dajemy drugą taką samą lub podobną potrzebującej osobie.

Od 2006 roku Toms rozdał ponad 35 milionów par butów w 60 krajach. Produkując buty, firma chce jednocześnie rozwiązać problem ubóstwa.

Jednak nad sensem takiego rozwiązania, i stąd te emocje, można polemizować.

Już na pierwszym roku ekonomii studenci wiedzą, że biednym krajom w walce z ubóstwem nie są potrzebne nowe dobra, czyli w tym przypadku buty, ale infrastruktura potrzebna do ich wytwarzania. No wiecie, wędka zamiast ryby.

Ale z drugiej strony, jeśli mamy do wyboru buty Toms, gdzie dajemy chociażby taką rybkę, a inne espadryle, z których nikt nie dostaje nic, wybierzemy raczej te pierwsze. Strategia marketingowa idealna, i nie ukrywam, że gdzieś tam w podświadomości wpłynęło to na wybór właśnie tej marki, a nie innej.

 

Toms buty: moja opinia

Tomsy są bardzo wygodne, owszem. Ale do wygody Nike, na przykład modelu Internationalist, trochę im brakuje. Więcej o Nike Internationalist w kolorze złota pisałam w artykule Nike sneakers w wersji gold: idealne buty sportowe na podróż i nie tylko 

UPDATE: Kupiłam jeszcze jedną parę Tomsów, ale nie na słomianej podeszwie , tylko klasycznej, gumowej – są to z pewnością najwygodniejsze buty, jakie można nosić latem.

Jeśli chodzi o wykonanie – bardzo solidne. I nie ma porówania z espadrylami z na przykład z Deichmann, które już w sklepie były mniej wygodne niż moje najwyższe szpilki.

Toms buty są świetną alternatywą dla trampek czy adidasów, nadają stylizacji letni touch.

Mają bardzo niewymuszony, lekki styl i są to jedne z tych butów, które pasuję do każdego stroju w wersji casual.

Rewelacyjnie komponują się z kawą ze Starbucksa i Macbooka 😉 Ja dziś wyjątkowo bez kawy, spójrzcie do czego jeszcze pasują espadryle Toms:

Moja stylizacja z espadrylami Toms

Marynarka podobna tutaj

Bluzka podobna tutaj

Shorty Massimo Dutti

nad jeziorem buty toms stylizacja nad wodą stylizacja moja stylizacja z tomsami   stylizacja z espadrylami toms polishszik

zbliżenie na toms buty buty toms z boku tomsy od tyłu

 

Opłacało się zatem wydać ponad 50 EUR za buty Toms?

Tak. Ponieważ mimo prostoty prezentują się stylowo i są wygodne, a dodatkowo może nie ratujemy świata, ale robimy coś dobrego.

 

 

 

Poprzedni wpis Następny wpis

zobacz także

Skomentuj jako pierwsza

Zostaw komentarz

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.